Dôležité odkazy na webstránky:

Inštitút vzdelávania MS SR v Omšení

Inštitút vzdelávania Ministerstva spravodlivosti SR sa nachádza v katastri obce Omšenie v bezprostrednej blízkosti kúpeľného mesta Trenčianske Teplice. Táto výhodná lokalizácia v Trenčianskej vrchovine, ktorá je súčasťou Strážovských vrchov, poskytuje rôznorodé podmienky využitia voľného času. Okolité turistické chodníky i náročnejšie turistické trasy sú ideálne na letnú i zimnú turistiku, cykloturistiku, skalolezectvo, jazdectvo či rybolov.

Budova Inštitútu vzdelávania MS SR je situovaná v príjemnom prostredí Strážovských vrchov, pozostáva z ubytovacej časti s kapacitou 73 lôžok (2 apartmány 2-lôžkové, 1 izba 1-lôžková, 16 izieb 2-lôžkových), troch prednáškových miestností( veľká -  maximálna kapacita miestnosti je 72 osôb; optimálna kapacita miestnosti (okrúhly stôl) je 52 osôb, malá - maximálna kapacita miestnosti je 50 osôb; optimálna kapacita miestnosti (okrúhly stôl) je 36 osôb, PC miestnosť - 10 zosieťovaných zostáv), stravovacej jednotky (jednotné celodenné stravovanie s obsluhou, vegetariánska strava na požiadanie,  72 miest na sedenie) a bufet pultový predaj. Školiace miestnosti sú vybavené ozvučovacím systémom a projektorom prepojeným s PC, miestnosti sú klimatizovaná.

Najvyhľadávanejšími turistickými cieľmi v okolí sú chránené územie Omšenská Baba (668 m), Žihľavník/Baske (955 m), Vápeč (956 m), Homôľka (906 m), Kráľovec (557) či Klepáč (575) s východiskovými bodmi z Omšenia, Dolnej Poruby či Trenčianskych Teplíc. Priamo pod objektom detašovaného pracoviska sa nachádza vodná nádrž Omšenská priehrada s vhodnými podmienkami pre rybolov. Neďaleký kúpeľný park ponúka možnosť pasívneho i aktívneho oddychu (tenis, minigolf, detské ihrisko). Blízkosť kúpeľného mesto tiež umožňuje využitie bohatej ponuky kúpeľných, gastronomických, športových či kultúrnych služieb.

 

Kúpeľné služby

Trenčianske Teplice patria medzi naše najstaršie a najznámejšie kúpele zamerané predovšetkým na liečbu chorôb pohybového a nervového ústrojenstva. Návštevníkom ponúkajú paletu kúpeľných procedúr od minerálnych kúpeľov v termálnej vode, cez rôzne druhy masáží, vodoliečbu, elektroliečbu až po bahenné, parafínové či suché zábaly a množstvo iných procedúr.

Skalolezectvo

Skalné steny vhodné na skalolezectvo ležia severovýchodne od Trenčianskych Teplíc na konci Kamenickej doliny. Nazývajú sa Kamenné vráta. Južná stena pravej skaly je vysoká 40 m a široká 150 m. Je na nej vyznačených približne 30 výstupných ciest.

Poľovačka

Cieľová oblasť je obľúbeným poľovníckym revírom, poľovať je možno v okolitých lesoch na jelene, srny, diviaky, muflóny, daniele či líšky.

Rybolov

Vodná nádrž Omšenská priehrada ponúka možnosti rybolovu rýb ako: sumec, lieň, kapor, šťuka a i.

Jazdectvo

Jazdecký klub Žihľavník v Omšení ponúka jazdy na koči, na saniach, v konibuse, či jazdy v sedle - jazdenie v jazdiarni, westernové jazdednie, vodenie apod.

 

Tipy na výlety do okolia

Beckov 40 km

Bojnice 60 km

Čachtice 40 km

Čičmany 50 km

Piešťany 50 km

Rajecká Lesná 70 km

Tematín 50 km

Trenčín 16 km

 

PrílohaVeľkosť
Brozura_omsenie.pdf1.53 MB